Grootse vlootschouw tijdens Trafalgar herdenking

Bookmark and Share
Bericht geplaatst: 28-06-2005

Onder de 174 schepen bevinden zich een grote hoeveelheid marineschepen. Onder de bijzondere schepen valt uiteraard het Franse vliegkampschip Charles de Gaulle dat met 261 meter het grootste schip is. Verder in de categorie verre reizen zijn HMS Endurance noemenswaardig (dat vanuit de wateren rond de Falkland eilanden (nabij ArgentiniŽ) moest komen). Ook het bezoek van de Japanse, Zuid-Koreaanse, Indiase en Pakistaanse schepen mag bijzonder genoemd worden. Evenals de tocht van HMAS Anzac. Dit Australische fregat is eind 2004 vertrokken en heeft een fantastische reis met vele mooie havens gemaakt, om in augustus 2005 weer de thuishaven binnen te lopen.

International Fleet Review
Dinsdag 28 juni 2005. International Fleet Review. Foto van de schepen op de Solent. Op de voorgrond HMS Invincible, USS Saipan en FS Charles de Gaulle, daar achter o.a. HMS Albion en HMS Ocen.

Een overzicht:

Groot-BrittaniŽ
HMS ILLUSTRIOUS
HMS ILLUSTRIOUS & INVINCIBLE (Invincible klasse, vliegkampschip)

HMS OCEAN
HMS OCEAN (Ocean klasse, LPH)



Albion klasse, LPD
HMS ALBION & HMS Bulwark (Albion klasse, LPD)

Type 23, fregat
HMS MONTROSE, HMS MARLBOROUGH, HMS LANCASTER, HMS IRON DUKE, HMS ST ALBANS (Type 23, fregat)

Type 42, torpedobootjager
HMS CARDIFF & HMS NOTTINGHAM (Type 42, torpedobootjager)

Vanguard klasse, onderzeeboot
HMS VIGILANT (Vanguard klasse, onderzeeboot)

Trafalgar klasse, onderzeeboot
HMS TRAFALGAR, HMS TRENCHANT & HMS TURBULENT (Trafalgar klasse, onderzeeboot)

Hunt klasse, mijnenjager
HMS CHIDDINGFOLD (Hunt klasse, mijnenjager)

Sandown klasse, mijnenjager
HMS RAMSEY, HMS BANGOR, HMS WALNEY & HMS GRIMSBY (Sandown klasse, mijnenjager)

Roebuck klasse, hydrografisch opnemingsvaartuig
HMS ROEBUCK (Roebuck klasse, hydrografisch opnemingsvaartuig)

River klasse, patrouilleschip
HMS TYNE (River klasse, patrouilleschip)

Argus klasse, werkschip
RFA ARGUS (Argus klasse, werkschip)

Fort Victoria klasse, bevoorrader
RFA FORT VICTORIA & RFA FORT GEORGE (Fort Victoria klasse, bevoorrader)

Appleleaf klasse, bevoorrader
RFA ORANGELEAF (Appleleaf klasse, bevoorrader)

Wave klasse, bevoorrader
RFA WAVE RULER (Wave klasse, bevoorrader)

Mod Sir Lancelot klasse, landingsvaartuig
RFA SIR TRISTRAM (Mod Sir Lancelot klasse, landingsvaartuig)

Sir Galahad klasse, landingsvaartuig
RFA SIR GALAHAD (Sir Galahad klasse, landingsvaartuig)

Endurance klasse, onderzoeks- en patrouilleschip
HMS ENDURANCE (Endurance klasse, onderzoeks- en patrouilleschip)



Frankrijk
Charles de Gaulle klasse, vliegkampschip
CHARLES DE GAULLE (Charles de Gaulle klasse, vliegkampschip)

Tourville klasse, torpedobootjager
TOURVILLE (Tourville klasse, torpedobootjager)

Cassard klasse, fregat
JEAN BART (Cassard klasse, fregat)

Durance klasse, bevoorrader
MEUSE (Durance klasse, bevoorrader)

Amethyste klasse, onderzeeboot
PERLE (Amethyste klasse, onderzeeboot)



BelgiŽ
Wielingen klasse, fregat
WESTDIEP (Wielingenklasse, fregat)

Godetia klasse, ondersteuningsvaartuig
GODETIA (Godetiaklasse, ondersteuningsvaartuig)

Aster klasse, mijnenjager
NARCIS (Aster klasse, mijnenjager)



Japan
Asagiri klasse, fregat
YUUGIRI (Asagiri klasse, fregat)

Murasama klasse, torpedobootjager
MURASAME (Murasama klasse, torpedobootjager)

Kashima klasse, trainingsvaartuig
KASHIMA (Kashima klasse, trainingsvaartuig)





Duitsland
Type 124, fregat
SACHSEN (Type 124, fregat)

Frankenthal, mijnenjager
FRANKENTHAL & DILLINGEN (Frankenthal, mijnenjager)



Nederland
Rotterdam klasse, LPD
ROTTERDAM (Rotterdam klasse, LPD)

Alkmaar klasse, mijnenjager
URK (Alkmaar klasse, mijnenjager)



Pakistan
Moawin klasse, ex- HrMs Poolster, bevoorrader
MOAWIN (Moawin klasse, ex- HrMs Poolster, bevoorrader)

Tariq klasse, fregat
TIPPU SULTAN (Tariq klasse, fregat)



Spanje
Principe de Asturias klasse, vliegkampschip
PRINCIPE DE ASTURIAS (Principe de Asturias klasse, vliegkampschip)

Alvaro de Bazan klasse, torpedobootjager
BLAS DE LEZO (Alvaro de Bazan klasse, torpedobootjager)



Zuid-Korea
KDX-2 klasse, fregat
CHUNGMUGONG YI SUN-SHI (KDX-2 klasse, fregat)

Chun Jee, bevoorrader
CHUN JEE (Chun Jee, bevoorrader)



Algerije
EL KIRCH (korvet)



AustraliŽ
Anzac klasse, fregat
HMAS Anzac (Anzac klasse, fregat)

Denemarken
Absalon klasse, commando en ondersteuningsvaartuig
ESBERN SNARE (Absalon klasse, commando en ondersteuningsvaartuig)



Estland
Beskytteren klasse, patrouilleschip
ADMIRAL PITKA (Beskytteren klasse, patrouilleschip)



Finland

POHJANMAA (Pohjanmaa klasse, mijnenlegger)



Griekenland
Hydra klasse, fregat
HYDRA (Hydra klasse, fregat)



Ierland
Eithne klasse, patrouilleschip
LE EITHNE (Eithne klasse, patrouilleschip)



Letland
Virsaitis klasse, commando en ondersteuningsvaartuig
VIRSAITIS (Virsaitis klasse, commando en ondersteuningsvaartuig)



Marokko
Mohammed V klasse, korvet
MOHAMMED V (Mohammed V klasse, korvet)



Oman
Qahir Al Amwaj klasse, korvet
AL MUA'ZZAR (Qahir Al Amwaj klasse, korvet)



Polen
ORP GENERAL TAD KOSCIUSZKO
ORP GENERAL TAD KOSCIUSZKO



Portugal

ALVARES CABRAL (Vasco da Gama klasse, fregat)



RoemeniŽ
Regele Ferdinand klasse, fregat
REGINA MARIA (Regele Ferdinand klasse, fregat)



Rusland
Udaloy, torpedobootjager
ADMIRAL LEVCHENKO (Udaloy, torpedobootjager)



Turkije
Barbaros klasse, fregat
ORUC REIS (Barbaros klasse, fregat)



Verenigde Staten
Tarawa klasse, LPD
SAIPAN (Tarawa klasse, LPD)



Zuid-Afrika
Drakensberg klasse, bevoorrader
DRAKENSBERG (Drakensberg klasse, bevoorrader)


Marineschepen.nl
Contact
Over deze site
Blijf op de hoogte via:
Twitter
Facebook
Flickr
Copyright
Alle rechten voorbehouden.

Sinds 13 augustus 2001



Menu
Nieuwsoverzicht

Gerelateerde artikelen
Trafalgar onderzeeboten
HMS Ocean
Overzicht marineschepen
Bezuinigingen Britse marine