Zr.Ms. Den Helder is zondagavond vertrokken voor een reis van zeven weken als onderdeel van Standing Nato Maritime Group 1 (SNMG1). Het is de eerste operationele reis van het Combat Support Ship, dat pas eind 2025 in dienst werd gesteld. Tijdens de reis zal de Den Helder ook een bezoek brengen aan de Verenigde Staten in het thema van het 250-jarig bestaan van het land.
Zr.Ms. Den Helder op archiefbeeld. (Foto: Defensie)
Lees nieuws dat je nergens anders leest voor €2,99 per maand of €35,- per jaar. Dit zijn geen kortingstarieven die na een korte periode automatisch verhoogd worden. Opzeggen kan op ieder moment. Eerst proberen? Dat kan ook: begin met een proefabonnement.
Als lid van de Marineschepen.nl-community krijg je toegang tot de meest actuele en diepgaande verslagen van alles wat zich afspeelt op, onder en rond de wereldzeeën. Van baanbrekende technologieën en operaties op zee, tot insiderverhalen en analyses die nergens anders te vinden zijn. Met Marineschepen.nl kijk je ver voorbij de horizon.
Een betaalmuur is verre van ideaal. Waarom is hier toch voor gekozen? Lees hier meer.