Duitsland wil de F126-fregatten schrappen, dat maakte het Duitse Ministerie van Defensie vanochtend bekend. Deze zes fregatten zouden onder leiding van Damen door Duitse werven worden gebouwd. Radars en software zouden geleverd worden door Thales, dat net de faciliteiten uitbreidt. Het Duitse Rheinmetall voerde gesprekken om hoofdaannemer te worden.
Een illustratie van de F126. Dit fregat is 166 meter lang en heeft een waterverplaatsing van bijna 10.000 ton. (Beeld: Damen)
Lees nieuws dat je nergens anders leest voor €2,99 per maand of €35,- per jaar. Dit zijn geen kortingstarieven die na een korte periode automatisch verhoogd worden. Opzeggen kan op ieder moment. Eerst proberen? Dat kan ook: begin met een proefabonnement.
Als lid van de Marineschepen.nl-community krijg je toegang tot de meest actuele en diepgaande verslagen van alles wat zich afspeelt op, onder en rond de wereldzeeën. Van baanbrekende technologieën en operaties op zee, tot insiderverhalen en analyses die nergens anders te vinden zijn. Met Marineschepen.nl kijk je ver voorbij de horizon.
Een betaalmuur is verre van ideaal. Waarom is hier toch voor gekozen? Lees hier meer.